Megereszkedett, lógó szemhéj okai, kezelése
Megereszkedett, lógó szemhéjről akkor beszélünk, ha a felső szemhéj bőre megereszkedik és ráül a felső szempillasorra. Ez nem csak esztétikailag kellemetlen, hanem a látásban is zavaró lehet, valamint fertőzések is könnyebben alakulnak ki az egymásra lógó bőrrétegek között.
Az alábbi cikkben részletesen bemutatjuk a csüngő szemhéj kialakulásának okait és a kezelési lehetőségeket is.
Megereszkedett szemhéj okai
A lógó felső szemhéj okai az öregedési folyamatokkal vannak összefüggésben. Az idő előrehaladtával a bőr folyadékmegtartó képessége csökken, és beindul a ráncosodás. A szemhéj bőre petyhüdté válik és lógni kezd.
A szemkörnyéki bőr eleve vékony, kevés kötőszöveti rost található benne, ezért hajlamosabb a megereszkedésre. Előfordul azonban olyan is, amikor valakinek már fiatalkorában zavaróan lógnak a szemhéjai. Ennek általában genetikai okai vannak.
Érdemes időpontot kérni konzultációra, hogy bővebben és személyre szabottan tájékozódhass a témával kapcsolatos kérdésekről!
Milyen problémákat okozhat a megereszkedett szemhéj?
Elsősorban mindenki csak az esztétikai problémákra gondol, de sok esetben komoly egészségügyi következményei is lehetnek a lógó szemhéjnak:
- látászavar
- fertőzések
- gyakori szemgyulladás
- szemszárazság
- aszimmetria
- szemek elnehezülése
Hogyan előzhető meg a lógó szemhéj kialakulása?
Az idő múlását és az öregedési folyamatokat megállítani, valamint a genetikai adottságokat megváltoztatni nem lehet, de van néhány életmódbeli tanács, ami segíthet késleltetni a bőr megereszkedését:
- megfelelő folyadékbevitel
- egészséges táplálkozás
- stresszmentes élet
- dohányzás mellőzése
- túlzott alkoholfogyasztás csökkentése
- elegendő alvás
- hunyorgást kiváltó tevékenységek csökkentése (például sok számítógépezés)
- megfelelő hidratálás és bőrtisztítás
- étrend-kiegészítők fogyasztása (kollagén és hyaluronsav)
Érdemes időpontot kérni konzultációra, hogy bővebben és személyre szabottan tájékozódhass a témával kapcsolatos kérdésekről!
Megereszkedett szemhéj kezelése házilag
A lógó szemhéj ellen már többféle házi módszer is terjed az interneten.
- Ezek közül az egyik legnépszerűbb a megereszkedett szemhéj torna. A módszer lényege, hogy a homlok és a szemöldök izmait különböző mozdulatokkal tornáztassuk, aminek hatására a vérkeringés fokozódik, az izmok feszesebbé válnak. A leírások szerint napi 5-10 perc lógó szemhéj torna hatásos lehet a megelőzésben és a javulásban.
- A másik nagyon népszerű házi praktika, ami a lógó szemhéj műtét nélküli megszüntetésére javasolt az a pakolások alkalmazása. A lógó szemhéj kezelése állítólag tojásfehérjével a leghatásosabb. Ehhez vattakorongot kell tojásfehérjébe mártani és ezt kell a szemhéjakra helyezni, majd megvárni, amíg megszárad.
- Ezen kívül népszerűek még a megereszkedett szemhéj krémek is, amikkel minden nap kenni kell a szemkörnyéket.
A fenti praktikák azonban az igazán csüngő szemhéjakon nem segítenek, ebben az esetben a lógó szemhéj ellen az egyetlen végleges és hatásos megoldás a szemhéjplasztika.
Érdemes időpontot kérni konzultációra, hogy bővebben és személyre szabottan tájékozódhass a témával kapcsolatos kérdésekről!
Megereszkedett szemhéj műtéti kezelése
A lógó szemhéj műtét a jelenleg ismert egyetlen tartós és hatékony módja a csüngő szemhéji bőr eltüntetésének. A műtét során a kezelőorvos kimetszi a felesleges bőrt a szemhéj területéről, majd plasztikai, rejtett varratokkal összevarrja a sebet.
Ennek köszönhetően a seb gyógyulását követően a műtétnek nincsenek látható hegei. A szemhéjplasztika helyi érzéstelenítésben történik és a műtét után néhány órával el is lehet hagyni a klinikát. A megereszkedett szemhéj műtéti korrekciójáról részletesebb leírás, valamint árak az alábbi oldalon érhető el: szemhéj plasztika.
Szerintünk 2024 legjobb plasztikai sebészete: